Bariery drogowe i inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego


17 marca 2022

Bariery drogowe są bardzo ważnym elementem na drogach. Zapewniają bezpieczeństwo nie tylko osobom, które poruszają się samochodami, ale również i pieszym. Ważne, aby bariery były najwyższej jakości, tak, aby spełniały normy bezpieczeństwa. Co warto jeszcze wiedzieć o barierach drogowych? Jakie inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wyróżniamy?

Ochronne bariery drogowe – co warto wiedzieć?

Jest wiele przedsiębiorstw na rynku, które oferują wysokiej jakości bariery drogowe i inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ważne, aby te stalowe produkty były zgodne z normą EN 1317, która obejmuje wszystkie bariery drogowe i mostowe na rynku europejskim.

Bariery drogowe – jakie jeszcze inne wyróżniamy?

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Jednym z mechanizmów, które zapewniają nam bezpieczeństw podczas przemieszczania się, są bariery drogowe. Zapewniają bezpieczeństwo nie tylko na drogach szybkiego ruchu. Jakie jeszcze inne bariery znajdziemy na drogach?

  • Bariery energochłonne – montowane są na drogach o podwyższonym  natężeniu ruchu i w miejscach, gdzie pojazdy poruszają się z bardzo dużą prędkością,
  • bariery mostowe oraz bariery chodnikowe – montuje się je na mostach lub przy chodnikach. Są bardzo skuteczne. Ich głównym celem jest zapewnienia bezpieczeństwa pieszym.

Jeśli chodzi o bariery drogowe to wyróżniamy – bariery skrajne oraz dzielące. Pierwsze z nich umieszczone są przy krawędzi jeździ, natomiast te drugie – wykorzystywane są pomiędzy pasami, w celu rozdzielenia jezdni o przeciwnych kierunkach.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – jakie wyróżniamy?

Jest wiele mechanizmów i urządzeń, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach. Do urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego zaliczyć możemy: słupki prowadzące, tablice rozdzielające, znaki kilometrowe, progi zwalniające, lustra drogowe, sygnalizatory wiatru, pachołki, taśmy, separatory czy też urządzenia sygnalizacyjne.

Related