Cięcie laserem Bydgoszcz – metody obróbki metali


24 marca 2022

Metod obróbki metali jest wiele. Cięcie laserem oraz cięcie wodą to jedne z nich. Każda ma zarówno zalety, jak i wady. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj ciekawe informacje o tych metodach.

Cięcie strumieniem wody – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Cięcie strumieniem wody to jedna z popularniejszych metod niekonwencjonalnych. Obróbka metali odbywa się za pomocą urządzenia zwanego WaterJet, Sprężone ciśnienie wody, pod wysokim ciśnieniem dokonuje rozdzielenia materiału. Co ważne, metoda ta nie jest wykorzystywana jedynie do obróbki metali. Do tworzyw, które można obrabiać wodą, zaliczamy również tworzywa sztuczne, karton, skórę, gumę, drewno czy też metale i ceramikę. Metoda ta posiada wiele zalet, dlatego jest tak często wykorzystywana. Zaliczamy do nich:

  • dużą dokładność cięcia,
  • dobrą jakość obrabianego materiału,
  • brak zmiany struktury materiału, ze względu na wysoką temperaturę.
Frezowanie CNC Bydgoszcz

Cięcie laserem Bydgoszcz – nowoczesna technika obróbki

Cięcie laserem to kolejna, popularna forma obróbki metali i innych materiałów. Jest to nowoczesna metoda, która posiada podobne parametry wymiarowe, co ta klasyczna obróbka mechaniczna. Obróbka tą metodą charakteryzuje się niezwykłą precyzją. Bez trudu można ciąć materiału stalowe, aluminiowe, a także te ze stali nierdzewnej. Największą zaletą tej metody jest precyzja oraz funkcjonalność. Realizacja skomplikowanych projektów możliwa jest właśnie dzięki cięciu laserowemu. Czynnikiem tnącym jest gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. Laser w przemyśle wykorzystywany jest nie tylko do cięcia, ale również do spawania, znakowania, drążenia otworów czy obróbki powierzchniowej.

Cięcie strumieniem wody oraz cięcie laserem to tylko dwie z wielu metod. Do innych usług, które świadczą podobne firmy zaliczamy: frezowanie CNC Bydgoszcz, toczenie CNC, spawanie, gięcie blach i wiele innych. To efekt, jaki chcemy uzyskać mówi nam, z której z tych metod należy skorzystać.

Related