Cięcie wodą – dlaczego ta metoda jest tak pożądana na rynku?


12 maja 2022

Cięcie wodą to jedna z metod obróbki metali. Ze względu na swoje właściwości, jest to bardzo znana i pożądana metoda obróbki na rynku. Poznaj zalety tej metody i dowiedz się, dlaczego tak wielu przedsiębiorców świadczy tego typu usługi.

Cięcie wodą – podstawowe informacje

Cięcie strumieniem wody jest jedną z popularniejszych metod, jeśli chodzi o obróbkę metali. Dlaczego? Uważana jest ona za ,,czystą” obróbkę. Wykonuje się ją za pomocą specjalnego urządzenia, które zwane jest WaterJet. Wiele przedsiębiorstw świadczy tego typu usług, co ważne nie narzekają one na brak liczby zainteresowanych odbiorców.

Poznaj zalety tej metody obróbki!

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie strumieniem wody

Maszyny CNC – czy warto w nie inwestować?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w maszyny CNC. Są to sterowane numerycznie maszyny, na których wykonywane są obróbki różnych materiałów. Maszyny te to bardzo dobra inwestycja, ponieważ obróbka wykonywana jest bardzo precyzyjnie i szybciej, niż w przypadku ręcznej obróbki. Nowoczesne maszyny CNC to świetne rozwiązanie dla innowacyjnego, rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Obróbka CNC jest bardzo znana. Wykorzystuje się ją w wielu gałęziach przemysłu. Nowoczesne maszyny, które pojawiają się regularnie na rynku mają bardzo dużo zalet. Warto inwestować w swoje przedsiębiorstwo i dokonywać nie tylko zakupu nowoczesnych maszyn, ale również i inwestować w szkolenia dla pracowników. Doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy to klucz do sukcesu firmy.

Related