Czy komórki macierzyste są refundowane?


21 maja 2021

Masz problemy z kolanami? Zastanawiasz się nad terapią komórkami macierzystymi? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie odpowiadamy, jak znaleźć dobrego ortopedę, czy komórki macierzyste są refundowane oraz jakie inne terapie mogą pomóc przy problemach z kolanami.

Ortopeda Poznań – gdzie znajdę lekarza godnego zaufania?

Gdy dolegliwości bólowe się nasilają, warto wybrać się do specjalisty. Wielu z nas ma złe doświadczenia, z powodu długiego czasu oczekiwania czy postawienia błędnej diagnozy. Warto więc znaleźć specjalistę godnego zaufania, który cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów. Jak więc go znaleźć? W Internecie znajduje się wiele rankingów najlepszych lekarzy w danym mieście. Taki ortopeda na swojej wirtualnej wizytówce zamieszcza nazwę ukończonej szkoły, listę usług, a także cennik. Dodatkowo, możemy przeczytać komentarze, które wystawiają pacjenci. Dzięki temu, możemy sprawdzić który ortopeda Poznań jest polecany wśród innych osób.

Komórki macierzyste – czy terapia jest refundowana?

Terapia, która wykorzystuje komórki macierzyste jest bardzo popularna, ze względu na wysoką skuteczność. Wpływa na proces regeneracji tkanek po urazach lub przeciążeniach. Zabiegi leczenia są nieinwazyjne i w przypadku wielu schorzeń pozwalają oddalić w czasie konieczność zabiegu operacyjnego. Polegają na pobraniu w krótkim znieczuleniu, tkanki tłuszczowej od pacjenta, wyizolowaniu komórek i ich podaniu w zmienione chorobowo miejsce.  Niestety, zabiegi rekonstrukcyjne, które wykorzystują komórki macierzyste nie są refundowane przez NFZ. Ile kosztuje taki zabieg?  Za przygotowanie komórek oraz proces wszczepienia trzeba zapłacić około dziesięć tysięcy złotych.

Jakie inne terapie może zaproponować ortopeda Poznań?

Inną, skuteczną metodą jest zabieg operacyjny polegający na wziernikowaniu wnętrza stawów, czyli artroskopia stawu kolanowego. Ten zabieg jest bardzo często przeprowadzany u sportowców i osób bardzo aktywnych. Wskazaniem do operacji kolana są, między innymi, złamania śródstawowe, obecność ciał obcych w stawie ostre zmiany urazowe powodujące blokowanie się stawu, oraz torbieli okołostawowych, jak również zmiany nowotworowe.

Related