Dlaczego potykacze, ulotki i tym podobne rzadko się stosuje?


22 stycznia 2023

Marketing tradycyjny – rozdawanie ulotek, potykacze Śrem, reklamy na samochodach, banery – jest już przeterminowany. Co to znaczy i dlaczego tak się stało? Zapraszamy do lektury!  

Światem rządzi Internet, ale potykacze Śrem i ulotki wciąż są ok

Bez względu na to, komu się to podoba a komu nie – światem rządzi Internet. Co za tym idzie również marketing internetowy. Właśnie dlatego marketing tradycyjny idzie w zapomnienie. Oczywiście to nie znaczy, że należy zrezygnować ze wszystkich metod stosowanych przed laty. Co warto nadal podtrzymywać? Nie rezygnuj z kampanii ulotkowych, ale postaraj się o przemyślaną i dobraną treść. Nie chcesz przecież swoimi ulotkami odstraszać! Potykacze Śrem również nadal robią dobrą robotę. Codziennie nowe promocje, inna oferta mogą przyciągać. Pamiętaj o wizytówkach, które są akurat świetną reklamą i sprawiają, że w oczach innych stajesz się godny zaufania i poważany. Do łask wróciły ostatnio kubki i długopisy z nadrukiem. Coraz mniej zauważalne i godne inwestowania są banery. Widzimy ich tak wiele, że żadnego nie zapamiętujemy i tylko psują widoki.

długopisy reklamowe

Marketing internetowy – Facebook, własna strona

A co zaliczamy do skutecznego marketingu internetowego? Na pewno własną stronę internetową. Ta wirtualna wizytówka zaopatruje potencjalnych klientów w najważniejsze informacje na temat firmy. Możesz tam napisać wszystko, co w twoich oczach przyda się, by kogoś zachęcić do skorzystania z twoich usług lub zakupienia towarów. Sklep internetowy to również opłacalna inwestycja! Pokazała to szczególnie pandemia, gdy sklepy stacjonarne były zamknięte, a sprzedaż online kwitła. Kolejną, ważną formą reklamowania są konta w social mediach. Instagram to jedna z najlepszych miejsc na promowanie firmy. Można tam dodawać 24 godzinne relacje, tworzyć quizy, zadawać swoim klientom pytania, prosić ich o opinie i sugestie. W ten sposób pokazujesz, że zdanie klientów jest dla ciebie ważne. Podobnie sprawy mają się na Facebooku. Ostatnio popularnością cieszy się również Tik Tok, na którym możesz się reklamować w zabawny sposób.

Related