Jacuzzi – Jak oszczędzać energię zimą?


18 listopada 2021

Coraz częściej decydujemy się na zainwestowanie w jacuzzi ogrodowe po to, aby używać go zimą. Jednak nie każdy z nas wie, na jakie jacuzzi warto zwracać uwagę oraz które z nich są energooszczędne. Czy w ogóle można zaoszczędzić? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Energooszczędne wanny spa

Aby móc zaoszczędzić na zimowym jacuzzi ogrodowym, warto wiedzieć o tym, że  każda wanna spa powinna być zbudowana z energooszczędnych funkcji, które jednocześnie zapewniają niskie koszty eksploatacji i gwarantują najlepszą wydajność przez cały okres użytkowania, zwłaszcza zimą. Czego dokładnie warto szukać?

Wiele producentów może proponować nam kilka rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić. Pierwszym z nich jest model, który posiada całkowita izolację. Dzięki zastosowaniu wielu warstw pianki poliuretanowej o bardzo dużej gęstości, izolacja jacuzzi będzie perfekcyjna. Kolejna opcją jest wypełnienie wnętrza materiałem aż o 4 razy większym niż sama pianka poliuretanowa. Zastosowanie odpowiednich pokryw termicznych jest kolejnym świetnym rozwiązaniem. Idealnie dopasowane do jacuzzi, zapewnią uszczelnienie, które nie przepuści ciepłego powietrza. Czwarta opcja to ciągła cyrkulacja wody. Ciągły obieg wody pozwoli na utrzymanie ciepła i szybsze dogrzewanie wody. na rynku możemy znaleźć mnóstwo innych rozwiązań, które cieszą się popularnością.

Jacuzzi ogrodowe

Jak znaleźć odpowiednie wanny spa?

Wanny spa, które nadadzą się do zimowych kąpieli możemy znaleźć u każdego producenta. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby miała nowoczesne technologie, które pozwolą nam zaoszczędzić na energii. Warto dodać, że takie wanny będą z pewnością droższe, ale w przeliczeniu na zużycie energii – warto zainwestować więcej w wannę.

O czym jeszcze warto pomyśleć? Dobrze jest zastosować inna izolację, jak odpowiednie zadaszenie czy ogrzewane pomieszczenie ogrodowe, dzięki czemu nie będzie aż tak różnych temperatur i ciepło z wanny nie będzie uciekać.

Related posts

Related