Jaki masaż jest najbardziej relaksujący dla kobiet?


24 stycznia 2023

Każdy czasem potrzebuje relaksu. Tak naprawdę słowo „czasem” jest tu niewłaściwe. Każdego dnia powinniśmy znajdować czas na odpoczynek – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Świetnym sposobem na relaks jest masaż Inowrocław. Ale co najlepiej wymasować, gdy mówimy o kobietach? Stopy? A może dłonie lub głowę? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.   

Jaki może być masaż?

Użyjmy trochę profesjonalnych definicji. Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, w którego trakcie tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Jednak, aby przyniósł oczekiwane rezultaty masaż Inowrocław musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. A o jakie rezultaty nam chodzi? Masaż może mieć działanie:

  • Relaksacyjne – Tu na pewno nada się masaż klasyczny, który ma na celu wywołanie u osoby masowanej dobrego samopoczucia. Jest kilkanaście technik tego masażu, a we wszystkich przeprowadzane są kolejno: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, oklepywanie i wałkowanie;
  • Przeciwobrzękowe – Celem tego masażu jest zmniejszenie objawów chorób i urazów, zwłaszcza narządów ruchu, przykurczy mięśniowych, problemów ze stawami i mięśniami;
  • Pobudzające – jest to odmiana masażu klasycznego, mająca odwrotny cel – zamiast rozluźnić, pobudza, pomaga w odżywieniu tkanek oraz zwiększa napięcie mięśni.

Skupmy się na masażu relaksacyjnym i tym, jakie części ciała najlepiej masować u kobiet.

kosmetyczka Inowrocław

Co najlepiej wymasować?

Tak naprawdę masować można wszystko. Ale kobiety szczególnie kochają i potrzebują masażu stóp. Dlaczego? Ponieważ chodzenie w szpilkach bardzo męczy. Co ciekawe, stan naszych stóp może mieć wpływ na wiele innych partii ciała. Kolejną częścią ciała, jaką warto wymasować kobiecie są dłonie. Masaż dłoni często jest zapomniany i pomijany, mimo, że przynosi niezwykłe efekty relaksacyjne. Podobnie jest z masowaniem skóry głowy. A gdzie z takich nietypowych masaży można skorzystać? Jeśli chodzi o skórę głowy, niejedna kosmetyczka Inowrocław ma taki masaż w ofercie swojego salonu. A poza tym są SPA i strefy relaksu. Oczywiście nie musisz płacić dużych pieniędzy. Można włączyć film instruktażowy w Internecie i relaksować się na przykład z mężem.

Related