Makijaż permanentny – metody wykonania brwi


21 stycznia 2023

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika między naskórek a skórę właściwą.  Brwi są bardzo ważnym elementem i przyciągają uwagę. W obecnych czasach ładne i zadbane brwi to atut każdej kobiety. Jeżeli męczy nas codzienny makijaż brwi, kredka rozmazuje się i jest nietrwała, to poznaj metody wykonywania makijażu permanentnego brwi i zapisz się do najlepszej kosmetyczki!

Makijaż permanentny brwi – metody

Jest kilka metod wykonywania makijażu permanentnego brwi. Każda z nich daje zupełnie inny efekt. Oto najbardziej znane metody wykonywania makijażu permanentnego:

  • brwi ombre – metoda polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu. Jednak ich natężenie koloru różni się, dzięki czemu uzyskuje się efekt stopniowania koloru. Nasada jest z reguły jaśniejsza od końcówki, która jest najciemniejsza. Jaśniejsza krawędź u góry zostaje lekko rozmyta, natomiast ta dolna jest precyzyjnie podkreślona. Dzięki temu uzyskać można naturalny efekt,
  • metoda piórkowa – metoda ta nazywana jako microblanding. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda wykonywania brwi. Na czym polega? Tworzona jest imitacja naturalnych włosków, czyli dorysowywane są cienkie włoski. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na bardzo naturalnym, nieprzerysowanym efekcie. Metoda ta jest świetna dla tych, którzy zmagają się z rzadkimi brwiami,
  • metoda pudrowa – dzięki tej metodzie uzyskamy delikatny efekt. Pigment wprowadza się tuż pod powierzchnię naskórka,
  • metoda cienia – metoda ta pozwala uzyskać wyrazisty, mocny efekt. Dlatego metoda ta jest dla osób, które na co dzień stawiają na mocny efekt. Metoda ta mocno podkreśla rysy twarzy, a nawet delikatnie zmienia je. Końcowy efekt jest podobny do tego, który uzyskuje się po nałożeniu henny.
Makijaż permanentny akcesoria

Po wykonaniu makijażu permanentnego często kupujemy różnego rodzaju produkty. Makijaż permanentny akcesoria – dzięki nim gojenie się nowych brwi jest znacznie szybsze. Kosmetyki do makijażu permanentnego oferowane są przez wiele sklepów. Warto wybrać te, które posiadają naturalny skład oraz są przebadane dermatologicznie. Dzięki temu unikniemy niepożądanych skutków ubocznych np. alergii.

Na makijaż permanentny decyduje się coraz więcej kobiet w każdym wieku. Dobrze podkreślone brwi to atut każdej kobiety, uwydatniają rysy i sprawiają, że codzienny makijaż brwi nie jest już konieczny. Decydując się na makijaż, warto znaleźć profesjonalny salon.

Related