Przenośniki kubełkowe i ślimakowe w rolnictwie


5 sierpnia 2021

Przenośniki kubełkowe umożliwiają pełną automatyzację transportu. Zminimalizowana została strata materiałów transportowanych ze względu na wykonanie kubełków z najlepszych możliwych materiałów. Pojemniki zwiększają efektywność produkcji, na co wpływ ma zadbanie o jak najmniejsze ich detale. Przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak ziarna zbóż, cukier, kruszywa Ogromne znaczenie mają również przenośniki kubełkowe. Zapoznaj się z artykułem i poznaj ich rolę.

Dlaczego warto korzystać z przenośników ślimakowych? Co jest ważne w ich użytku, to wygoda, z tego względu znalazły swoje zastosowanie w rolnictwie. Nóżki zakończone są kółkami, ruch obrotowy śruby pozwala na transport materiałów w pionie, poziomie oraz po skosie. Są zatem idealnym rozwiązaniem do transportu materiałów sypkich. Przenośniki ślimakowe wykonane są z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia. To na pewno poprawi efektywność transportu substancji sypkich! Z tego względu mają bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w rolnictwie, gdzie służą między innymi do podawania paszy i załadunku ziarna.

Przenośniki kubełkowe

Wybór odpowiedniej jakości przenośnika

Jakikolwiek przenośnik wybierzesz, musisz zwrócić uwagę na kilka czynników, którymi są przede wszystkim jego wydajność, trwałość i pojemność kubełka, materiał, z którego wykonano śruby. Każdy klient wymaga indywidualnej obsługi. Przenośniki są dobierane indywidualnie do potrzeb istniejącej kotłowni. Oba przenośniki cechuje wysoka wydajność, spełniają swoje obowiązki oraz – co niezwykle ważne – w przeciwieństwie do innych urządzeń rolniczych cechują je niskie koszty eksploatacji. Przenośniki zdecydowanie przyspieszają prace wykonywane niegdyś ręcznie, co ułatwia pracę przede wszystkim rolnikom i hodowcom zwierząt, ale też budowlańcom.

Gdzie znaleźć odpowiedni przenośnik?

Sprzedażą przenośników zajmują się często producenci oferujący inne wyroby rolnicze, toteż na podstawie ich jakości jesteś w stanie stwierdzić, czy dany przenośnik (czy to ślimakowy, czy kubełkowy) sprawdzi się w przypadku Twoich usług. W ofercie często też można natknąć się na przenośniki kubełkowe, przenośniki ślimakowe oraz przenośniki pneumatyczne, co jest jasnym symptomem, że firma specjalizuje się produkcji przenośników.

Related