Sklepy internetowe trzeba pozycjonować – Dlaczego?


8 lutego 2023

Jesteś zielony w kwestii marketingu internetowego? Zastanawiasz się, czy otworzyć własny sklep internetowy? A może już masz taki sklep, ale nie przynosi on zysków? Kluczem jest pozycjonowanie. Co to znaczy? Na czym polega pozycjonowanie i dlaczego jest takie istotne? Na te pytania odpowie nasz artykuł. Zapraszamy.

Pozycjonowanie – O co chodzi?  

 Zanim wyjaśnimy na czym polega pozycjonowanie sklepów internetowych i dlaczego jest ważne, powiedzmy o samej konieczności posiadania e-sklepu. Okazuje się, że w Polsce funkcjonuje ponad 57,9  tysiąca sklepów internetowych. To naprawdę dużo. I liczba ta rośnie z każdym kwartałem. Pandemia w szczególny sposób unaoczniła, dlaczego biznes w Internecie jest skuteczny. Kiedy wszystko było zamknięte, sprzedaż internetowa kwitła. Ale czym jest to pozycjonowanie? Zacznijmy od strony WWW. Posiadanie jej to już dużo, ale chyba każdy chce, żeby ta strona była jeszcze widoczna. Nie będzie widoczna bez pozycjonowania. Chodzi o to, że gdy szukamy jakiejś frazy w Internecie to zwykle zwracamy uwagę na pierwszych kilka wyników wyszukiwarki. Resztę pomijamy, traktujemy jako mniej wiarygodne. Pozycjonowanie ma na celu wynieść twoją stronę na górę wyszukiwarki.

pozycjonowanie sklepów internetowych

Na czym polega?

Bycie w top 10 w wyszukiwarce to ciągła praca, ale dzięki niej będziesz zdobywać klientów. Profesjonalne pozycjonowanie to działania on-site, czyli na stronie, a także off-site, na przykład linkowanie na innych stronach powiązanych z Twoją branżą. Owocuje to napływem konsumentów z różnych stron, nie tylko bezpośrednio z Google. Wytłumaczmy to nieco dokładniej. Strona, na której mało się dzieje, nie ma zewnętrznych linków, może struktura nie jest zoptymalizowana pod SEO nie będzie pokazywać się w pierwszej 10 w wyszukiwarce. O tym w dużej mierze decydują roboty indeksujące, dla których pozycjonowanie Poznań ma wielkie znaczenie.

Niektóre firmy oferują jedynie tworzenie stron internetowych i nawet nie wspominają o tym, że warto byłoby również pozycjonować. Dlatego warto być tego świadomym i od razu postawić na specjalistów zarówno od tworzenia, jak i pozycjonowania stron internetowych.

Related