Terapia par i młodzieży oferowana przez psychoterapeutów


10 lutego 2022

Psychoterapia pomoże uporać Ci się z wieloma problemami o podłożu psychicznym; stresem, traumatycznymi przeżyciami, destrukcyjnymi myślami na własny lub czyiś temat. Czasami jedna, z pozoru niewinna sytuacja, potrafi spowodować w nas poważne zaburzenia psychiczne na całe życie.

Terapia par

Podczas pierwszego spotkania psychoterapeuta Bydgoszcz par zapyta, z jaką trudnością boryka się para i czy dla obojga problemem jest to samo. Pytania te mają na celu uzyskanie ogólnej wiedzy, na temat tego z czym zmagają się partnerzy i jak zapatrują się na wspólną psychoterapię. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie będziesz w stanie uniknąć pytania o Twoją własną perspektywę na tę sprawę – dlaczego akurat zdecydowałeś się na tę terapię par Bydgoszcz? Szykuj się na zdziwienie – Twój partner może mieć całkowicie inny punkt widzenia. Opowieść pary o sobie nawzajem pozwala zorientować się terapeucie, jakie są mocne strony partnerów, zasoby w ich relacji oraz co może stanowić obszary problemowe. Psychoterapeuta par przygląda się zachowaniu partnerów względem siebie, ich komunikacji oraz temu, w jaki sposób okazują sobie emocje i uczucia. Nie myśl, że psychoterapeuta z góry określi Twoją rację lub winę – poza opowieścią Twoją i drugiej strony, będzie on obserwował Cię z punktu obiektywnego – Twoją gestykulację wobec partnera, to, jak na niego patrzysz, jakie emocje w Tobie wzbudza jego obecność. Obiektywny punkt widzenia między małżonkami – to jego podstawowe zadanie.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Terapeuci zajmą się Twoim kłopotliwym nastolatkiem

Nie trudno się zgodzić, że wiek dojrzewania jest trudny, zarówno dla rodziców dorastających nastalatków, jak i dla nich samych. Wiele ośrodków zaprasza na konsultację najpierw rodzica, niektórzy pierwsze spotkanie odbywają z dzieckiem i rodzicami. To spotkanie pozwala ustalić, czy terapia będzie indywidualna, czy też lepiej odbyć ją w gronie rodzinnym. Nawet pracujących z samym nastolatkiem, terapeuta będzie zapraszał rodziców po skończeniu niektórych sesji, by zdać im raport z tego, co uważa za odpowiednie do powiedzenia. Należy jednak pamiętać, jeśli jesteś rodzicem kłopotliwego nastolatka, że terapia dla młodzieżynie działa na zasadzie “uczynienia Twego dziecka bardziej posłusznym, kompetentnym”. Na psychoterapii dla młodzieży często wychodzi na jaw ukryte złe samopoczucie dziecka, stres, jaki wywołuje na nim grono (również rodzicielskie). Psychoterapia to nie lista życzeń i nie sprawi, że Twoje dziecko zacznie chodzić co tydzień do kościoła, lub wyjmie kolczyki z nosa czy z ust.

Related