Trzemeszno jako nieduże miasto. Czy warto tu kupić mieszkanie?   


4 października 2022

Deweloperzy coraz chętniej decydują się na inwestycje budowlane w małych miejscowościach. Czy to nie daje do myślenia? Okazuje się, że ludzie coraz chętniej przeglądają mieszkania na sprzedaż Trzemeszno, w Mogilnie, Janikowie i tym podobnych niewielkich miasteczkach. Dlaczego? Czy rzeczywiście warto stawiać na małe mieściny? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego deweloperzy inwestują w małych miasteczkach?

Jeszcze kilka lat temu deweloperzy głównie inwestowali w dużych miastach. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować zmianę w tej kwestii. Teraz skupiają się oni na małych miasteczkach.  Z czego wynika ta zmiana? Między innymi z powodu cen działek budowlanych. Niestety, ale przy aktualnych cenach w miastach typu Poznań, aby deweloperzy zarobili, musieliby wystawiać mieszkania po 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To w przeliczeniu dałoby  60 metrowe mieszkanie za prawie pół miliona złotych. Mało kogo na to stać, a banki nie są tak skłonne jak kiedyś do udzielania kredytów. Poza tym widać tendencję ludzi do częstszego wybierania właśnie mniejszych miejscowości i to nie tylko ze względu na ceny. Chodzi też o spokój, ciszę i zdrowie. Ale ten temat rozszerzymy w następnym akapicie.

mieszkania Trzemeszno

Dlaczego lepiej zamieszkać w małym mieście?

Jakie zalety ma mieszkanie w dużym mieście? Ludzie są bardziej otwarci, mniej zaściankowi. Ma się dostęp do wszystkiego – szpitali, dobrych lekarzy specjalistów, basenów, parków rozrywki, galerii handlowych, hurtowni i tak dalej. Ale wad dużych metropolii również nie brakuje. Poniżej kilka z nich:

  • uciążliwy hałas z ulicy;
  • smog,
  • pędem życia – nastawienie na zarabianie, branie nadgodzin, zapominanie o odpoczynku;
  • wysokie ceny utrzymania i usług.

Ponieważ w dużych miastach nastawienie jest bardziej promaterialistyczne każdy pracuje ile tylko ma sił, by jak najwięcej zarobić. Coraz więcej osób ma tego dość, dlatego decyduje się na wyprowadzkę do mniejszego miasta.

Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno – Dlaczego warto się tu przeprowadzić?

Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno są tu dużo tańsze. Ale to nie jedyna zaleta mieszkania w Trzemesznie. To miasto zabytkowe. Posiada dostęp do dwóch jezior. Jest tu stacja PKP, z której bez problemu można się dostać do Gniezna, Poznania, Inowrocławia czy Bydgoszczy. Obiecującymi i wartymi uwagi miasteczkami są także: Barcin, Mogilno, Żnin i Janikowo.

Related